«Полтаватеплоенерго» отримало від USAID три когенераційні установки: у підприємства поки недостатньо коштів на їх монтаж
Американські партнери передали 3 установки потужністю 1-1,5 МВт. У випадку блекауту вони допоможуть надати електроенергію для критично важливої інфраструктури
Обласне КП «Полтаватеплоенерго» почало підготовчі роботи з установки однієї із трьох когенераційних установок (КГУ), які працюють на газі і одночасно генерують тепло та електроенергію. Секретар Полтавської міськради Катерина Ямщикова повідомила, що установки мають загальну потужність 4 МВт і надані в рамках співпраці з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).
В.о. гендиректора «Полтаватеплоенерго» Олег Мізік уточнив для «Полтавщини», що потужність однієї КГУ становить 1,5 МВт, дві інші — по 1 МВт. Чи багато це? Для порівняння — пікове споживання усієї Полтавської області взимку становить близько 850 МВт, з яких критична інфраструктура потребує 100-150 МВт.
За словами керівника теплоенерго, приблизна вартість влаштування однієї установки (разом із витратами на проектування та експертизу) складає 80 млн грн.
Підприємство вже здійснило передоплату підряднику з влаштування когенераційної установки за однією з трьох адрес. Однак, необхідної суми на запуск усіх трьох установок підприємство не має, тому наразі веде перемовини про фінансування проекту з органами місцевого самоврядування різних рівнів.
Якщо когенераційні установки запрацюють, то вони надаватимуть як тепло, так і електроенергію. Стосовно останньої функції, то пріоритетом будуть об’єкти критичної інфраструктури. Наприклад, у випадку блекауту енергію постачатимуть на очисні споруди «Полтававодоканалу».
Ця допомога дозволить забезпечити стабільне теплопостачання для понад 1 мільйона мешканців багатоквартирних будинків та близько 1000 соціальних об’єктів. Водночас такі установки можуть забезпечувати резервне електропостачання до сусідніх лікарень, обʼєктів водопостачання та водовідведення.
Джерело: poltava.to