Bloomberg: Російського політв’язня Володимира Кара-Мурзу звільнять в межах угоди між Кремлем та США (ОНОВЛЕНО)

Джерело: Детектор медіа
За даними російського видання The Insider, окрім Кара-Мурзи, до списку на обмін також внесли журналістку «Радіо Свобода» Алсу Курмашеву, співголову організації «Меморіал» Олега Орлова та ще 12 політв'язнів.

У межах угоди зі США Кремль звільнить російського політика та журналіста Володимира Кара-Мурзу, якого раніше засудили до 25 років колонії. Про це у розмові з агенством Bloomberg заявив європейський чиновник на умовах анонімності.

Як відомо, у межах обміну ув’язненими до США також повернуться репортер The Wall Street Journal Еван Гершкович та колишній морський піхотинець Пол Велан. 

ОНОВЛЕНО:  За даними російського видання The Insider, окрім Кара-Мурзи, до списку на обмін також внесли журналістку «Радіо Свобода» Алсу Курмашеву, яку раніше засудили до шести з половиною років колонії, співголову організації «Меморіал» Олега Орлова, засудженого до 2 років 6 місяців колонії, та ще 12 політв’язнів. Натомість до Росії повернуть кілера з ФСБ Вадима Красікова, шпигунів та шахраїв, пише The Insider.

Офіційних подробиць обміну наразі немає.

Нагадаємо, Володимира Кара-Мурзу заарештували в Москві у квітні 2022 року. Проти нього порушили кримінальну справу за звинуваченням у поширенні «фейків» про армію та помістили до слідчого ізолятора. У липні проти нього порушили ще одну кримінальну справу — про роботу «небажаної» організації. А 6 жовтня його звинуватили в державній зраді.

17 квітня 2023 року Московський міський суд засудив журналіста до 25 років колонії. Окрім цього за вироком суду впродовж семи років після виходу з колонії Кара-Мурзі не можна буде займатися журналістською діяльністю.

У вересні опозиціонера й журналіста Кара-Мурзу етапували до СІЗО-1 міста Омська, не чекаючи касації. 

Володимир Кара-Мурза не вперше зазнає переслідувань з боку російської влади. За інформацією Bellingcat, The Insider і Der Spiegel, співробітники ФСБ стежили за журналістом безпосередньо перед тим, як він двічі потрапляв до реанімації внаслідок отруєння невідомою речовиною — у 2015-му та 2017 роках.

Розслідувачі вважають, що отруєння Кара-Мурзи було помстою за те, що він разом із Борисом Нємцовим лобіював ухвалення у США (а потім у Канаді та Євросоюзі) акта Сергія Магнітського, який передбачає санкції проти російських високопосадовців.

У травні 2024 року Володимир Кара-Мурза отримав Пулітцерівську премію за серію колонок, які він написав для The Washington Post, перебуваючи в ув’язненні. Протягом 2024 року Кара-Мурза опублікував у The Washington Post три колонки, присвячені внутрішній політиці РФ. В одній із них, яка вийшла в березні, напередодні так званих президентських виборів, опозиційний журналіст закликав Захід не визнавати Путіна легітимним президентом Росії.

У червні Володимира Кара-Мурзу, який відбував термін у колонії суворого режиму в Омську, перевели до приміщення камерного типу.