CNN: США мають докази участі пропагандистської мережі RT в операціях російської розвідки
Джерело: Детектор медіа
За словами співрозмовника CNN в адміністрації США, діяльність російської медіамережі виходить за рамки пропаганди та навіть включає військові закупівлі.
Адміністрація американського президента Джо Байдена планує оголосити масштабні зусилля, спрямовані на послаблення глобального впливу російського пропагандистського медіа RT і викриття його ключової ролі в операціях Кремля. Про це пише CNN.
За словами одного зі співрозмовників видання, Держдеп оприлюднить розсекречені дані розвідки США, які свідчать про те, що RT повністю інтегрована в розвідувальні операції Росії по всьому світу, і оголосить про початок дипломатичної кампанії з надання країнам інформації про ризики, пов’язані з діяльністю цього медіа.
Ключовий висновок нової розвідки США полягає в тому, що російський уряд понад рік таємно впроваджував у RT підрозділ зі збору розвідданих, який зосереджується на операціях впливу в усьому світі. За словами співрозмовника CNN, діяльність російської медіамережі виходить за рамки пропаганди та навіть включає військові закупівлі.
Високопоставлений чиновник адміністрації зауважив, що мета Сполучених Штатів — переконатися, що країни знають, що RT і російські спецслужби працюють разом, аби завдати шкоди демократичним процесам. Американські дипломати сподіваються, що найближчими днями й тижнями, включно із засіданням Генеральної Асамблеї ООН, буде створено коаліцію країн, які прагнуть вирішити цю проблему.
Пресслужба самого RT на прохання про коментар відповіла глузливим електронним листом, у якому, зокрема, було написано: «Весь цей час ми транслювали прямо зі штаб-квартири КДБ».
Нагадаємо, 4 вересня міністерство фінансів США ввело санкції проти медіагрупи «Россия сегодня» та її дочірніх компаній: «РИА Новости», RT, Ruptly і Sputnik, а також проти хакерського угруповання RaHDit. Санкції запроваджено через втручання цих структур Кремля у президентські вибори 2024 року.
Під санкції США також потрапили головна редакторка RT Маргарита Симоньян, її заступники Єлизавета Бродська та Антон Анісімов, заступник директора англомовного мовлення Андрій Кіяшко, керівник проєктів цифрових медіа Костянтин Калашников та його підлегла Олена Афанасьєва.
Міністерство юстиції США також повідомило про те, що медіамережа зі штату Теннессі, яка виробляє шоу для відомих правих діячів, таких як Бенні Джонсон і Тім Пул, значною мірою фінансувалася російським державним телеканалом RT. У розсекреченому обвинувальному акті відомство стверджує, що співробітники RT укладали контракти і контролювали поширення тез Кремля популярними правими американськими діячами.
У відповідь головна редакторка RT Маргарита Симоньян сказала, що російський державний медіаресурс планує продовжити роботу на Заході, обходячи всі обмеження та санкції.