«Це те, що нас об’єднує»: полтавська мисткиня презентувала виставку про переосмислення війни

1 серпня у художньому музеї відкрили виставку робіт полтавської мисткині Роксолани Дудки. У роботах вона продемонструвала своє сприйняття війни та ідентичність українців.

Виставка «Білим по білому» розповідає про емоції авторки під час війни та про символізм у елементах українського національного одягу. Розпочала роботу над проєктом жінка ще на початку 2022-го року.

«Тут багато мене і про мене. Проєкт, який я почала робити, проте я не змогла його завершити через той біль, що знаходився в мені на початку повномасштабки. Він є такою певною терапією, де я впоралася з тим, що відбувалося зі мною», — розповіла мисткиня Роксолана Дудка.

poltavska-khvilia_xcwi/ZajFLFrIR.jpeg

Простір з роботами поділили на три зони. Перша зона — фото на текстилі, які означають нестабільність та зміни у житті, які принесла війна і окупанти.

poltavska-khvilia_xcwi/fukPLFrIR.jpegpoltavska-khvilia_xcwi/zc2sYFrSg.jpeg

Інша зона виставки демонструє світлові композиції у техніці гравіювання. Фото з підсвіткою розповідають про переосмислення цінностей авторки з початком Великої війни.

poltavska-khvilia_xcwi/fH8ULK9Ig.jpegpoltavska-khvilia_xcwi/m95wLKrIR.jpeg

Завершує композицію — інсталяція, яка включає в собі: традиційний український одяг та відеороботу, яку створювали з штучним інтелектом. Авторка зазначила, що представлені традиційні українські сорочки їй дісталися від мами.

poltavska-khvilia_xcwi/nwRrLFrIg.jpegpoltavska-khvilia_xcwi/nNbrYK9IR.jpeg

«Народне мистецтво, спадщина, культура та мова, це те, що було сталим, але чомусь тільки в умовах блекауту та тотальної війни, ми починаємо працювати з ідентичністю та визначати себе як націю», — ділиться авторка проєкту.

poltavska-khvilia_xcwi/nyAhLFrIR.jpeg

Авторка зазначає, що проєкт є об'єднуючим, адже назва «Білим по білому» означає метод не тільки полтавської вишивки, а й інших регіонів, тому так вона хотіла показати українську єдність та згуртувати людей.

poltavska-khvilia_xcwi/TIavEF9Sg.jpeg

Реалізувати та представити виставку мисткині вдалося завдяки Українському культурному фонду.

Виставка триватиме у Полтавському художньому музеї до 11 серпня.

Нагадаємо, що у Полтаві пройшла виставка «Невидані дипломи», присвячена пам'яті загиблих українських студентів, які через російське вторгнення ніколи не отримають диплом.

Джерело: poltavawave.com.ua