Дослідження: TikTok у США показує менше антикитайського контенту порівняно з Instagram і YouTube

Джерело: Детектор медіа
Відео, які засуджують або негативно зображують порушення прав людини в Китаї, важче знайти в TikTok, ніж в інших соціальних мережах. Це показало нове дослідження, яке свідчить, що користувачі можуть отримати неповну картину історії Китаю під час пошуку за ключовими термінами чи фразами.

Згідно з новим дослідженням Інституту дослідження мережевого зараження при Університеті Ратгерса, користувачі TikTok у США, які шукають терміни, такі як «Тяньаньмень», «Тибет» та «Уйгур», бачать менше антикитайського контенту порівняно з результатами таких же пошуків в Instagram та YouTube.

Про це пише Bloomberg.

Аналітики створили 24 нових облікових записів на TikTok, Instagram та YouTube, щоб відтворити досвід американських підлітків. Під час пошуку ключових слів, пов’язаних з порушеннями прав людини в Китаї, алгоритм TikTok показував більший відсоток позитивного, нейтрального або нерелевантного контенту, ніж конкуренти.

Керівник дослідження Джоел Фінкельштейн зазначив, що TikTok найбільш ефективно витісняє інформацію про порушення прав людини в Китаї. Опитування, проведене паралельно з дослідженням, виявило, що користувачі TikTok, які проводять у додатку понад три години на день, мають позитивніше ставлення до ситуації з правами людини в Китаї, ніж ті, хто не користується ним.

TikTok відкинув результати дослідження, заявивши, що експеримент не відображає реальний досвід користувачів і був спеціально розроблений для досягнення упереджених висновків.

Дослідження також виявило, що TikTok містить найбільшу частку прокитайського контенту серед усіх трьох платформ при пошуку таких термінів, як «Тибет» і «Тяньаньмень». Наприклад, понад 25% результатів пошуку для «Тяньаньмень» на TikTok виявилися прокитайськими, тоді як на Instagram таких результатів було близько 16%, а на YouTube – лише 8%.

Як пише видання, TikTok вже перебуває під інтенсивним контролем з боку американських законодавців через побоювання щодо його зв’язків з урядом Китаю. Нове дослідження лише посилило ці побоювання, підкреслюючи можливу загрозу національній безпеці, яку може нести платформа.

Нагадаємо, видання The Wall Street Journal виявило в тіктоці понад 60 тис. відеороликів із політичними дипфейками, пов’язаними з передвиборчою кампанією обрання президента США