Media Development Foundation випустив гайд з «Журналістики травми»

Джерело: Детектор медіа
Автори зібрали поради про те, як реагувати на сльози під час інтерв’ю або ж інші інтенсивні емоції, якою має бути «арка розмови» про травму

Media Development Foundation випустив гайд з «Журналістики травми», який буде корисним для редакторів та редакторок, які отримують тексти від людей «у полі», та тим, хто супроводжує команди іноземних медіа в Україні. Про це йдеться у повідомленні Media Development Foundation.

«Посібник створили на основі глибинних інтерв’ю з українськими журналістами та журналістками, що працюють із темою травми в різних форматах. Їхній досвід багато в чому схожий на досвід журналістів в інших війнах, але багато важить контекст: це війна Росії з їхньою країною. Тож порад про нейтральність, відсторонення та зменшення кількості новин у гайді немає», – йдеться у повідомленні. 

Автори зібрали поради про те, як реагувати на сльози під час інтерв’ю або ж інші інтенсивні емоції; якою має бути «арка розмови» про травму; як визначити межу допустимої допомоги тим, про кого пишеш; і як допомогти собі, коли війна є не частиною роботи, а частиною життя.

Над гайдом працювала команда Media Development Foundation та журналістка Оксана Расулова.

Як експерти долучилися нейробіолог Сергій Данилов, експерт Dart Center for Journalism and Trauma Ґевін Різ і психотерапевтка Тара Конрад.

У 2022 році MDF запустив курс «Журналістика травми», який створила журналістка Оксана Расулова. Цьогоріч його другий набір відбувся у межах Kyiv Media School. Загалом курс закінчили 40 українських медійників і медійниць.

Нагадаємо, що проєкт Local Media Relaunch Initiative від Media Development Foundation за неповний рік роботи допоміг запустити шість медіа та перезапустити ще 11 видань із прифронтових та звільнених регіонів