На пляжах Полтави кишкова паличка перевищила норми: чи варто боятися бактерії?
Річка Ворскла в межах Полтави | Фото Миколи Лисогора
На трьох пляжах Полтави не рекомендовано купатися, але це не зупиняє людей від бажання освіжитися в річці під час спеки
Полтавська міська рада повідомила, що за результатами лабораторних досліджень води у Ворсклі, на трьох пляжах виявили перевищення нормативного значення індексу ЛКП (лактозопозитивні кишкові палички).
Полтавський центр контролю та профілактики хвороб не рекомендує купатись на пляжах Київського, Подільського, Шевченківського району. Тото на всіх пляжах міста, рівень бактерії перевищує норму.
Щороку, тільки-но починається купальний сезон, полтавські ЗМІ, зокрема й «Полтавщина», пишуть про перевищений рівень кишкової палички у Ворсклі. Попри публікації, сюжети й попереджувальні таблички на пляжах, все одно люди заходять у воду і відпочивають на пляжах. А кишкова паличка не покидає полтавські пляжі до осені.
Чи є взагалі сенс писати про кишкову паличку і робити аналізи води? В санітарних нормах вказано, що не можна купатися у воді, якщо кишкова паличка перевищує показник 5000 ЛКП на літр води. Винятком є Дніпро, який впадає в море — там дозволено купатися із показником 10000 ЛКП. Ці стандарти були встановлені ще в СРСР і вони можуть не відповідати сучасним реаліям.
Понад берегом розміщені приватні будинки, заклади харчування, які зливають свої нечистоти у Ворсклу. Також до річки стікається вода із міських ливнівок, в які врізаються приватні господарства, автомийки, кав’ярні та інші підприємства. І ця проблема не вирішується роками. Наприклад, у Ворсклу постійно впадає два смердючих потоки з річки Тарапуньки і струмка навпроти Левади.
Своє здоров’я потрібно максимально оберігати. Однак, відверто кажучи, кишкова паличка не найстрашніше, що може з нами трапитися. Для прикладу, у Кременчуці мешканці купають у річці, де індекс кишкової палички у літній сезон тримається на рівні 240000 ЛКП, а інколи доходить до мільйона. І кишкових епідемій в Кременчуці не спостерігається.
Хоча вплив кишкової палички часто не помічають. Наприклад, у людини виникла діарея, вона протягом дня «просиділа на туалеті», після чого все минулося. Кишкова паличка є у кишечнику кожного із нас. Інша справа — її кількість і імунітет людини. Загалом, якщо навмисно не пити воду із річки, загроза життю від кишкової палички мінімальна.
Рівень кишкової палички у річці — це в першу чергу показник того, що у місті не все добре із каналізацією та благоустроєм.
А щодо купання, то більшу небезпеку становлять алкоголь та відпочинок на «диких» пляжах. Саме пиятика на пляжах та неуважність несуть призводять до трагічних наслідків на воді.
Джерело: poltava.to