Полтавський ветеран розводить кількатисячне гусяче стадо
Ветеран війни із Полтавщини розводить кількатисячне гусяче стадо, найбільше в Україні, у ці нелегкі часи війни. Цікаво, що гусяча ферма в дитинстві була для нього покаранням, а не покликанням.
На Полтавщині є господарство, яке налічує шість тисяч голів довгошиїх гусей. Як чоловіку вдалося створити одне з найбільших гусячих стад в Україні та як господарство виживає під час війни?
Житель Полтавщини Роман Дрига розводить цих гусей — його історію успіху розповіло медіа «ШоТам».
Він зізнався, що в дитинстві гуси були для нього покаранням. Після школи всі бігли на футбол, а малому Роману треба було пригледіти за меншим братом і напасти гусей. Та, як з’ясувалося пізніше, гуси ще зіграють позитивну роль у житті чоловіка.
Роман Дрига чотири роки боронив Україну – ніс службу від Краматорська до Маріуполя. У 2018 році звільнився з війська за станом здоров’я та повернувся додому – у село Шапки донині Кобеляцького району. Ветеран наново навчався жити та за прикладом свого товариша почав розводити гусей.
Перших гусенят Роман купив у 2019 році, облаштував ферму.
Вибрав напрямок роботи. Вирішив розводити гусей не на м’ясо, а для інкубаційних яєць.
Роман Дрига.
На початку 2022 року за інкубаційними яйцями приїжджали з усієї країни. Коли почалося повномасштабне вторгнення, чоловік роздав людям понад 50 тисяч яєць. Потім Роман погнав своє авто побратимам на Харківщину. Коли приїхав, то зрозумів, що треба рятувати гусяче потомство. Сталося так, що найбільші клієнти з Києва, Харкова, Чернігова, які закуповували яйця для інкубатора, призупинили роботу. Тоді Роман повіз яйця до Санжар, де друг мав інкубатор та генератор. Так Роману, попри війну, вдалося врятувати приплід свого стада. А замовникам він тієї весни продав уже не яйця, а гусенят.
Повномасштабні військові дії все ж негативно вплинули на розвиток ферми. Ціни на корми та вітаміни «підскочили». Роман розповів, що у 2019 році перша партія корму обійшлася у 18 тисяч гривень за тонну. А зараз тонна коштує 108 тисяч гривень.
І, як виявилося, гуси також стресують від війни.
«Під час останнього масованого обстрілу України прямо над фермою пролетіли ракети та шахеди. То після цього кількість яєць знизилася на 10-15 %», – пояснив Роман Дрига.