Роботи із ремонту серпантина у Полтаві планують почати у вересні
Цього року у січні перекрили дорогу на Червоний шлях м. Полтава, бо вона розвалилася. Спочатку планували проєкт зробити до 31 травня, щоб у червні почати ремонт. Потім терміни перенесли через археологічні роботи.
Нагадаємо, полтавські археологи завершили дослідження на Монастирській горі. Як розповів археолог Юрій Пуголовок, замість очікуваного культурного шару, вони знайшли післявоєнний — майже без знахідок.
На глибині 3 метрів знайшли пластикову пляшку, отже після Другої світової війни дорогу до монастиря неодноразово засипали, формуючи сучасний «серпантин». Землю брали з сусідньої ділянки, де був культурний шар, в якому археологи знайшли керамічні вироби, ковані цвяхи та фальшиву польську монету з зображенням Яна ІІ Казиміра.
Тепер археологи направили владі міста офіційного листа, що дозволяє ТОВ «Власт-Буд» завершити проектні роботи та розпочати ремонтні роботи з ліквідації наслідків зсуву дороги на вул. Паїсія Величковського.
Проект передбачає відновлювальні роботи на ділянці довжиною 328 метрів, будівництво підпірної стіни з палями довжиною 8-12 метрів, систему водовідведення та пішохідну доріжку.
Тепер нові терміни робіт — розпочати у вересні.
Міські можновладці змінили підхід до проекту: не підпірну стіну зробити, а укріпити дорогу всередині. Такі роботи дорожчі й триватимуть довше.
Комунальники наразі встановили блоки для перекриття дороги. Проте місцеві постійно їх об’їжджають, і блоки переставляють.
Проблема не в тому, що їздять обочиною, а в тому, що там проходять дві труби: газу високого тиску і води діаметром 1200 мм.
Якщо на тому місці грунт обвалиться — взагалі буде біда.