Російського журналіста і політика Володимира Кара-Мурзу перевели до приміщення камерного типу у колонії Сибіру

Джерело: Детектор медіа
Для Кара-Мурзи, який має тяжке захворювання внаслідок двох замахів ФСБшників на його життя (отруєння), такі умови відбування покарання – тортурові та несуть реальний ризик для здоров'я і життя.

Російського опозиційного журналіста і політика Володимира Кара-Мурзу, який відбуває термін у колонії суворого режиму в Омську, перевели до приміщення камерного типу (ПКТ). Про це повідомляє Медуза із посиланням на колишнього адвоката Кара-Мурзи Вадима Прохорова. 
 
Цього разу формальним приводом для винесення додаткового покарання політв’язню, позбавленому волі в сибірській колонії суворого режиму за відкриту опозиційну та журналістську діяльність, стало те, що Володимир Кара-Мурза протягом кількох секунд тримав руки не за спиною — коли підійшов до місця, куди по внутрішнім правилам необхідно було покласти шапку, – інормує видання. 
 
За даними адвоката Прохорова, Кара-Мурзу перевели до ПКТ на шість місяців , що є максимально можливим терміном. 

«Для Володимира Кара-Мурзи, який отримав тяжке захворювання внаслідок двох замахів ФСБшників на його життя, ці умови відбування покарання є тортуровими і несуть реальний ризик для здоров’я та життя», — наголосив Вадим Прохоров. Він додав, що адвокати оскаржуватимуть це рішення. 

Нагадаємо, Володимира Кара-Мурзу заарештували в Москві у квітні 2022 року. Проти нього порушили кримінальну справу за звинуваченням у поширенні «фейків» про армію та помістили до слідчого ізолятора. У липні проти нього порушили ще одну кримінальну справу — про роботу «небажаної» організації. А 6 жовтня його звинуватили в державній зраді.

17 квітня 2023 року Московський міський суд засудив журналіста до 25 років колонії. Окрім цього за вироком суду впродовж семи років після виходу з колонії Кара-Мурзі не можна буде займатися журналістською діяльністю.

У вересні опозиціонера й журналіста Кара-Мурзу етапували до СІЗО-1 міста Омська, не чекаючи касації. 

Володимир Кара-Мурза не вперше зазнає переслідувань з боку російської влади. За інформацією Bellingcat, The Insider і Der Spiegel, співробітники ФСБ стежили за журналістом безпосередньо перед тим, як він два рази потрапляв до реанімації внаслідок отруєння невідомою речовиною — у 2015-му та 2017 роках.

Розслідувачі вважають, що отруєння Кара-Мурзи було помстою за те, що він разом з Борисом Нємцовим лобіював ухвалення в США (а потім у Канаді та Євросоюзі) акта Сергія Магнітського, який передбачає санкції проти російських високопосадовців.

У травні 2024 року Володимир Кара-Мурза отримав Пулітцерівську премію за серію колонок, які він написав для The Washington Post, перебуваючи в ув’язнені. Протягом 2024 року Кара-Мурза опублікував у The Washington Post три колонки, присвячені внутрішній політиці РФ. В одній із них, яка вийшла у березні, напередодні так званих президентських виборів, опозиційний журналіст закликав Захід не визнавати Путіна легітимним президентом Росії.