У Білорусі журналіста Алеся Кіркевича заочно засудили до 7 років ув’язнення через співпрацю з незалежними медіа
Джерело: Детектор медіа
Суд визнав медійника винним у нібито «сприянні екстремістській діяльності».
У Білорусі журналіста Алеся Кіркевича заочно засудили до 7 років ув’язнення у виправній колонії посиленого режиму, штрафу у розмірі 24 000 рублів та конфіскації майна. Його визнали винним у «сприянні екстремістській діяльності». Про це повідомила Білоруська асоціація журналістів (БАЖ).
За рішенням суду, термін відбування покарання обчислюватимуть з дня затримання Кіркевича.
Серед речових доказів у справі журналіста:
- CD-R диск із записаними на ньому аудіофайлами;
- роздрукована стаття «Алесь Кіркевич: “У сьогоднішній Білорусі настав максимально несприятливий час для створення білоруського контенту”», що вийшла на сайті «Радіо Свобода» 25 вересня 2022 року;
- CD-R диск із записаним на ньому відеороликом «Бондарьова-юродива. Автор проєкту “Тризуб і Погоня” про ситуацію з білоруською мовою/Мова наново»;
- роздрукована стаття «Йдемо у бік Північної Кореї: хвалити режим та шукати шпигунів. Білоруські гіди про нові вимоги», що вийшла на сайті «Белсату» 2 серпня 2023 року.
Як зауважили в БАЖ, перелік речових доказів свідчить про те, що кримінальну справу проти Алеся Кіркевича порушили через його співпрацю із незалежними медіа, оголошеними у Білорусі «екстремістськими формуваннями».
Журналіст-фрилансер, письменник та краєзнавець, колишній заступник голови «Молодого фронту» Алесь Кіркевич — колишній політв’язень.
Він брав участь у протестах проти фальсифікації результатів президентських виборів 19 грудня 2010 року. На початку 2011 році його було заарештовано й засуджено до 4 років позбавлення волі у колонії посиленого режиму. У вересні того ж року журналіста звільнили через помилування.
Спеціальне провадження проти Кіркевича порушили 29 березня 2024 року, коли він уже певний час перебував за межами Білорусі.
Нагадаємо, нещодавно у Білорусі журналіста Алеся Соболевського та відеооператора Євгена Глушкова засудили до чотирьох та трьох років ув’язнення відповідно за «участь в екстремістських та збройних формуваннях».
Раніше влада Лукашенка оголосила в міжнародний розшук журналістів-розслідувачів білоруського видання «Бюро Медіа» Олександра Ярашевича, Олексія Карпека та Ольгу Ратмірову.