У Литві на колишніх частотах Українського радіо залунало «Радіо Росії»
Джерело: Детектор медіа
Росіяни знищили український радіопередавач на Миколаївщині, а його частоти «перехопила» Росія з території Калінінградської області
У Литві в середу, 7 серпня, на хвилях, на яких раніше транслювалося Українське радіо, було чутно пропагандистські передачі «Радіо Росії». Про це повідомляє литовський суспільний мовник LRT.
Як повідомляється, о 18:00 та о 20:00 вечора литовці могли слухати «новини» про те, як «доблесна російська армія громить бойовиків київського режиму в Курській області».
Російське радіо транслювали у радіодіапазоні середніх хвиль (СХ), де до широкомасштабної війни в Україні транслювалися передачі Українського радіо.
Як пояснює LRT, російські окупанти у перші дні повномасштабної війни знищили потужний український радіопередавач в Миколаївській області, який мовив на частоті 549 кГц. Наразі в реаліях війни Україна не в змозі самотужки відновити дороговартісне обладнання й антенні поля. Тож цю частоту колишнього Всесоюзного синхронного мовлення часів СРСР взялась «освоювати» Росія.
Трансляція відбулась з території Калінінградської області, де у населеному пункті Большаково розташований «Радіоцентр №5» з радіопередавачем потужністю в 600 кВт.
Заступник голови Служби регулювання зв’язку Литви (RRT) Дарюс Кулієшюс повідомив виданню, що латвійський регулятор знає про цю ситуацію. Проте, за його словами, Росія не порушує міжнародне право, використовуючи радіочастоти для цих трансляцій. Ці частоти в Калінінградській області включені до Реєстру радіочастотного плану Міжнародного союзу електрозв’язку (МСЕ) за угодами з 1986 і 1975 років.
«В принципі, RRT не може вплинути на ці зміни, оскільки відповідно до критеріїв планування та міжнародної координації середньохвильових станцій, мовлення на частотах з такими параметрами не створює перешкод для литовської інфраструктури зв’язку та радіомовлення», — пояснив Кулієшюс.
Як пише LRT, Литва та Україна мають можливість об’єднати зусилля у використанні радіочастоти 549 кГц, поки Росія не почала на ній свого регулярного радіомовлення з Калінінградської області. Для цього, пише видання, дуже важливо зараз надати допомогу Україні для відновлення передавача та його спільного використання у власних інформаційних цілях.