Вже не «СВО», а «український конфлікт»: Кремль видав нову методичку своїм пропагандистським медіа

Джерело: Детектор медіа
Пропагандисти, згідно інструкції, мають акцентувати і на тому, що Путін "зробив особистий і вирішальний внесок" у формування багатополярного світоустрою.

Російська влада рекомендує своїм пропагандистським медіа замість терміна “спеціальна військова операція” використовувати визначення “український конфлікт”. Інформацію про це оприлюднило російське видання “Медуза”, яке отримало у своє розпорядження методичку Кремля щодо того, як пропагандисти мають висвітлювати “мирний план” Путіна. 

За інформацією “Медузи”, методичку для провладних та державних видань підготувала адміністрація президента РФ за підсумками виступу Путіна на саміті ШОС (Шанхайської організації співробітництва) в Астані 4 липня.  

У цьому виступі, нагадує видання, Путін торкнувся “мирного врегулювання української кризи”. Зокрема, він заявив, що припинення вогню неможливе до початку переговорів, а для початку обговорення питання “глобальної безпеки” потрібно дочекатися виборів у США (які відбудуться у листопаді цього року – ДМ). 

“Саму війну укладачі методички називають “українським конфліктом”. Співробітникам провладних медіа вони рекомендують підкреслювати, що “Росія не відмовляється від діалогу”, але “Україна і Захід розмовляють мовою ультиматумів”, – пише  “Медуза”.  

Пропагандистам радять стверджувати, що “мирна ініціатива” Росії здатна “в найкоротші терміни завершити конфлікт в Україні”. 

“Запропонований Росією план за готовності Києва і Заходу дасть змогу негайно припинити бойові дії і почати переговори. Київ повністю дискредитував себе і може легко зрадити будь-які домовленості. Україна може скористатися припиненням вогню в мілітаристських цілях, і цього не можна допустити”, – зазначено в інструкції Кремля.  

У методичці також наголошується, що Шанхайську організацію співробітництва та БРІКС (міжнародна організація, до якої входять Бразилія, Росія, Індія, Китай і Південна Африка) Кремль рекомендує називати “найвпливовішими організаціями, що затьмарили західні структури”, а саму Росію – “найважливішим архітектором багатополярного світоустрою на просторі Євразії”. 

Пропагандисти мають акцентувати і на тому, що Путін “зробив особистий і вирішальний внесок” у формування багатополярного світоустрою. 

“Західноцентричні та проамериканські моделі міжнародних відносин остаточно відійшли в минуле. США не впоралися з роллю гегемона, і тепер провідне значення у світі мають держави світової більшості, що інтенсивно розвиваються, до яких належить і Росія”, – йдеться у тексті методички. 

Фото: ілюстративне/ZN.ua