У Росії справу американського журналіста Евана Гершковича передали до суду
Джерело: Детектор медіа
Представник російської генпрокуратури заявив, що справу направили до Свердловського обласного суду для розгляду по суті.
Генпрокуратура Росії затвердила обвинувальний висновок і направила до суду справу журналіста американської гаазети Wall Street Journal Евана Гершковича, якого обвинувачують у шпигунстві. Про це повідомляє Голос Америки.
За інформацією видання, представник російської генпрокуратури Андрій Іванов заявив, що справу направили до Свердловського обласного суду для розгляду по суті.
“Слідство встановило та документально підтвердило, що американський журналіст газети The Wall Street Journal Гершкович за завданням ЦРУ у березні 2023 року збирав у Свердловській області секретну інформацію про діяльність оборонного підприємства “Уралвагонзавод” щодо випуску та ремонту військової техніки”, – сказав Іванов.
“32-річний репортер Wall Street Journal Еван Гершкович став першим американським журналістом з часу Холодної війни, якого заарештувало ФСБ Росії за звинуваченнями в шпигунстві, мовляв, він намагався отримати військову таємницю. Це сталося 29 березня 2023 року”, – пише Голос Америки.
Видання також повідомляє, що газета Wall Street Journal, де працював Еван Гершкович, до річниці його ув’язнення опублікувала емоційну статтю про важливі особисті, професійні та суспільні події, які журналіст втратив у своєму житті через ув’язнення в Росії.
Нагадаємо, за рішенням Московського міського суду термін тримання під вартою журналіста The Wall Street Journal Евана Гершковича продовжили до 30 червня цього року.
30 березня 2023 року Гершкович був затриманий у Єкатеринбурзі. ФСБ РФ заявила, що він нібито «збирав відомості про підприємство російського ВПК». Це стало першим з 1986 року випадком арешту американського журналіста в Росії за таким звинуваченням. Покарання за цей злочин в РФ передбачає позбавлення волі терміном до 20 років.
7 квітня слідчі ФСБ офіційно висунули Гершковичу звинувачення. Сам журналіст оскаржив свій арешт. Редакція The Wall Street Journal заперечила звинувачення ФСБ та заявила про вимогу негайно звільнити журналіста.
11 квітня Державний департамент США визнав журналіста WSJ Евана Гершковича «неправомірно затриманим».
У червні Московський міськсуд відхилив апеляцію щодо запобіжного заходу для обвинуваченого в шпигунстві журналіста The Wall Street Journal Евана Гершковича та залишив його в СІЗО до кінця серпня.
3 липня посолка США в Росії Лінн Трейсі отримала консульський доступ та зустрілася з Гершковичем. Раніше вона відвідувала журналіста в СІЗО «Лефортово» 17 квітня.
На початку липня минулого року The Washington Post повідомило, що представники влади США й Росії попередньо обговорили потенційний обмін Гершковича, а також інших в’язнів Кремля.
Невдовзі після цього радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що не має чіткої відповіді щодо того, як повернути затриманого Росією репортера Евана Гершковича до Сполучених Штатів.
Російський диктатор Володимир Путін під час своєї пресконференції 14 грудня 2023-го дав зрозуміти, що Росія арештувала та звинуватила у шпигунстві журналіста The Wall Street Journal Евана Гершковича заради обміну.
Під час інтерв’ю колишньому ведучому американського каналу Fox News Такеру Карлсону очільник Кремля Володимир Путін натякнув на готовність обміняти журналіста The Wall Street Journal Евана Гершковича.
Фото Наталії Колеснікової/AFP