Жителі села на Полтавщині збунтувалися через вежу мобільного зв’язку

У селі Заріг на Полтавщині місцеві жителі протестують проти будівництва вежі мобільного зв’язку. Вони побоюються за своє здоров’я та не хочуть, щоб мобільна вишка зіпсувала мальовничі краєвиди села

Про це повідомляє RegioNews з посиланням на видання “Зміст”.

Як розповіли у Оржицькій громаді, оператор “Водафон” на 15 років орендував ділянку, розташовану в центрі села, та планує встановити там базову станцію зв’язку. Та будівництво довелося призупинили через незгоду з цим місцевих жителів.

Влада громади повідомляє, що на початку квітня до селищної ради надійшло колективне звернення жителів села Заріг, в якому вони висловлюють свою незгоду з будівництвом вежі в центрі села. Вони пропонують перенести вежу на інше місце поза межами населеного пункту. Після отримання такого листа влада громади звернулася до оператора з пропозицією розірвати договір оренди землі та визначити нове місце розташування базової станції.

19 квітня відбулися громадські слухання за участі жителів села. На зустріч запросили представників оператора, які повідомили, що обладнання станції не несе небезпеки для жителів села, зокрема дітей. Запропоновані людьми два нових місця відхилили, бо на них обладнання не забезпечить необхідну якість зв’язку.

За результатами поіменного голосування присутніх на слуханнях, будівництво станції вирішили продовжити на визначеній ділянці. Це підтримали 39 людей із 62 присутніх. Також у громаді заявляють, що частина людей, які підписалися під зверненням, не проживають у селі Заріг.

Будівництво станції зв'язку в селі все ж продовжили, а після завершення на вимогу громади оператор запросить фахівців для вимірювань рівня електромагнітних випромінювань.

Провідний інженер “ВФ Україна” Д. Коробченко пояснив, потужність випромінювання від передавача в телефоні залежить від відстані до базової станції: чим далі вона, тим більше випромінювання.

У зв’язку з цим вежі рекомендують встановлювати якомога ближче до місця знаходження абонентів для рівномірності покриття й навантаження на базову станцію.

Нагадаємо, раніше на Закарпатті жінки перекрили дороги. На своїх акціях протесту вони виступали проти мобілізації та ТЦК.