Стефанчук розповів, які важливі законопроєкти ухвалив парламент за рік
Джерело: Детектор медіа
Сутність закону про так звану російську православну церкву, зводиться до того, що від сьогодні російська православна церква не буде мати жодного впливу на українську духовну релігійну сферу
За рік роботи Верховна Рада ухвалила 2203 законопроєкти, переважна більшість з них стосувалися найбільш важливих сфер життєдіяльності українців.
Про це заявив голова Верховної Ради Руслан Стефанчук під час форуму «Україна 2024. Незалежність».
За його словами, за цей рік парламент ухвалив 2203 закони, переважна більшість з них стосувалися найбільш важливих сфер життєдіяльності. Це і питання допомоги українській армії — це питання забезпечення економічних та бюджетних процесів, це і підтримка соціальної сфери, євроінтеграція в межах якої прийнято 83 законодавчих акти, а також законопроєкти щодо отримання Україною доп допомоги.
«Закон про так звану російську православну церкву, він має трошки іншу назву, але сутність зводиться до одного, що від сьогодні російська православна церква не буде мати жодного впливу на українську духовну релігійну сферу.
Другим за важливістю та складним законопроєктом була ратифікація Римського статуту. Це те, про що ми говорили 24 роки в Україні, те про що йшли постійні баталії. Україна ратифікувала Римський статут і сьогодні отримала всі преференції, всі права в тих країн, які входять до клубу Римського статут»,— каже Стефанчук.
Він також додав, що ще одним важливим законопроєктом, який також прийняли — це зміни до закону про мобілізацію, що дало можливість впроваджувати рівні та справедливі правила щодо мобілізації, яка існує в Україні й реалізація цього закону продемонструвала наскільки він був вкрай необхідним для України.
«Ще один закон, який важливий і знімає ярмо з пост російського минулого України — це президентський закон про застосування англійської мови в Україні. Це важлива річ, яка відриває і молоде покоління, і кожного з нас від тієї російської спадщини, а також переводить нас у культурний вимір світового простору.
Окремо ще нагадаю, що були закони про те, як зробити більш зручним питання отримання відзнак для наших військових через різні електронні інструменти»,— розповідає голова Верховної Ради.
Стефанчук підкреслив, що ще одне кредо, яке на себе взяв парламент — це визнання Голодомору геноцидом українського народу.
«Хочу поінформувати, що минулого року, коли ми відзначали 90-ті роковини за фактично трішки більше ніж рік нам вдалось більше ніж вдвічі збільшити кількість парламентів, які визнали голодомор українського народу геноцидом і ми будемо продовжувати робити це, щоб винести це на загальний рівень із відповідними юридичними рішеннями проти тих, хто вчинив цей злочин проти України»,— додав голова парламенту.
Окремо у Раді працюють над розширенням рамок міжпарламентської співпраці. Крім традиційних країн заходу, глобальної півночі, переходять до співпраці з країнами півдня і в парламент створені групи дружби, а Стефанчук заохочує депутатів, щоб вони більше почали їздити у ті країни, які всі 33 роки незалежності залишались для України не зовсім відкритими.
Нагадаємо, що 20 серпня Верховна Рада прийняла в цілому доопрацьований законопроєкт №8371 про заборону діяльності релігійних організацій, керівний центр яких розташований у країні-агресорі. Рішення підтримали 265 депутатів.
21 серпня Верховна Рада ухвалила закон про ратифікацію Римського статуту Міжнародного кримінального суду та поправок до нього.