«Ворскла» програла київському «Динамо»

Полтавці забили гол престижу, але помилка Павла Ісенка поховала надії врятувати нічию

Сьогодні у Києві на стадіоні «Динамо» ім. Валерія Лобановського відбувся перенесений матч четвертого туру УПЛ між полтавською «Ворсклою» та київським «Динамо». Ні експерти, ні вболівальники полтавської команди не чекали від цієї гри чогось приємного. «динамо» не програє в Чемпіонаті України, перебуває в хорошій формі, а перемога у цьому матчі могла вивести киян на перше місце, куди вони власне й рвуться.

Що стосується «Ворскли» – вона також не програє останні чотири матчі, і якщо у матчах з «Карпатами», «Лівим берегом» та «Оболонню» можна було сказати, що полтавці грали проти слабших суперників, то от у нічийному матчі з «Рухом» ворсклянам вдалося нейтралізувати технічних та зіграних суперників. Сьогодні був ще один такий челендж — тільки суперники ще сильніші, і немає газону стадіону «Ворскла» ім. Бутовського, який в матчі з «Рухом» заважав обом командам.

«Динамо» – «Ворскла» – 3:1

«Динамо»: Бущан, Караваєв, Себальйос (Михавко, 67), Біловар, Дубінчак, Бражко (Андрієвський, 59), Рубчинський (Піхальонок, 68), Брагару (Вівчаренко, 68), Шапаренко (Буяльський, 81), Кабаєв (Ярмолено, 74), Герреро (Ванат, 74).

Головний тренер: Олександр Шовковський.

«Ворскла»: Ісенко, Пердута, Гучек (Челядін, 28), Чорноморець, Крупський, Хрипчук (Островський, 90), Черниш (Ндукве, 46), Кулаковський (Ізотов, 74), Нестеренко (Прус, 85), Кане (Мякушко, 46), Ковталюк (Ієде, 46).

Головний тренер: Сергій Долганський.

Голи: Себальос (33), Караваєв (35), Піхальонок (90+1) – Ієде (82)

Обидва тренери випустили на матч  не основні склади. У «динамо» було сім змін у порівнянні з попередньою грою, у «Ворскли» – п’ять змін у порівнянні з матчем проти «Руха. Лінія захисту залишилася без змін – у центрі грали Лука Гучек та Олександр Чорноморець. Єдина відмінність – Ілля Крупський повернувся на свій звичний правий фланг, а ліворуч пішов Ігор Пердута. У центрі поля зіграли тріо Дмитро Черниш, Артем Кулаковський та Данило Хрипчук. На флангах атаки вийшли Ібрахім Кане праворуч та Іван Нестеренко ліворуч. На вістря атаки повернувся Микола Ковталюк. Різниця лиш у тому, що Олександр Шовковський мав потужну лавку для підсилення, а Сергій Долганський експериментував, бо його змусив кадровий голод

До середини першого тайму „Ворсклі“ вдавалося нейтралізовувати киян. Більше того – перший небезпечний момент був саме за гостями. На п’ятій хвилині після навісу від Ілля Крупського головою пробивав Кане і не влучив у ворота. А потім почалися проблеми.

На 27-й хвилині ворскляни втратили захисника. Луці Гучеку розбили ніс і із закривавленим обличчям його замінили. На полі з’явився Артем Челядін, а у центр захисту пішов Данило Хрипчук.

На 33-й хвилині ворскляни пропустили. Динамівці заробили право на кутовий, Микола Шапаренко виконав подачу, а Себальйос перестрибнув захисників і головою відкрив рахунок – 1:0.

Через дві хвилини кияни увімкнули швидкість і пішли в масовану атаку, яка закінчилася влучним ударом Олександра Караваєва. Захисники заблокували удар Миколи Шапаренка, але м’яч відскочив до Караваєва і захисник пробив у відкритий Павлом Ісенком кут – 2:0.

У другій половині Сергій Долганський кинув в бій нових футболістів. На полі з’явилися Самсон Ієде, Денис Ндукве та Сергій Мякушко. Довгий час команди майже нічого не створювали. „динамо“ влаштовував рахунок, а „Ворскла“ просто не могла пробитися до воріт. На 64-й хвилині жорстко зіткнулися головами Себальйос та Денис Ндукве. Ворсклянин залишився грати, а автора першого голу довелося замінити.

Інтрига у матчі відродилася на 81-й хвилині. Мякушко віддав на правий фланг на Нестеренка. Іван подав до штрафного майданчика, а там кремезний Самсон Ієде головою переправив м’яч у ворота – 2:1. Щонайменше гол престижу є.

На останні хвилини Сергій Долганський випустив ще одного нападника Владислава Островського, але ворскляни привезли гол собі, а не супернику. Павло Ісенко помилився при передачі й подарував м’яч Піхальонку. Той же з місця просто відправив м’яч у ворота – 3:1. Це все.

У підсумку констатуємо – „Ворскла“ перериває чотириматчеву безпрограшну серію і поступається, а „Динамо“ піднімається на перше місце в турнірній таблиці.

P.S. У матчі у двох футболістів було пошкодження голови – у Миколи Ковталюка у „Ворскли“ і у Себальйоса  в „Динамо“. Тому команди отримали додаткові слоти для замін, тож хай вас не дивує велика кількість „джокерів“.

Джерело: sport.pl.ua