Шахраї ошукали полтавців майже на 25 тис. грн за схемою «Друг просить у борг»
На Полтавщині поліцейські продовжують фіксувати факти шахрайства за схемою «Друг просить у борг». Суть цієї схеми полягає у поширенні фіктивних повідомлень в різних месенджерах від начебто знайомих або близьких людей, які просять терміново скинути гроші на картку.
Минулої доби жертвами фішингових атак стали двоє жителів обласного центру. Під приводом позичити грошей в борг громадяни перерахували шахраям близько 25 тисяч гривень. За даними фактами слідчим підрозділом поліції, під процесуальним керівництвом Полтавської окружної прокуратури, розпочаті кримінальні провадження за частиною 1 статті 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. В рамках кримінального провадження тривають оперативно-розшукові та слідчі дії. Особи, що можуть бути причетними до злочину, встановлюються.
Поліцейські радять не поспішати з допомогою, якщо у месенджері ви отримали таке повідомлення. Перш ніж щось робити, переконайтеся, чи справді вашому члену родини чи знайомому потрібна фінансова підтримка.
Фішингові атаки можуть відбуватися за допомогою онлайн-голосувань. Зловмисники використовують зображення дітей та просять проголосувати на підтримку їх участі у конкурсах і таким чином отримують доступ до акаунтів жертв, які намагаються залишити свій голос.
Коли зловмисник авторизувався в аккаунті жертви, він отримує доступ до контактів людини. У частини контактів зловмисники намагаються отримати грошові кошти, а в частині аккаунтів вони здійснюють розсилку на фішингові посилання. Це можуть бути також голосування, які цікаві саме конкретній людині.
Пропонуємо запам’ятати основні правила безпеки, аби зловмисникам не вдалося вас ошукати:
- перетелефонуйте другу за номером, який ви точно знаєте, а не за тим, що вказаний на сторінці у соцмережах. Пам’ятайте: якщо шахрай зламав сторінку, то міг змінити номер телефону в профілі;
- запитайте друга про те, що можете знати тільки ви – таке питання відразу викриє шахрая;
- напишіть спільним друзям у соцмережах і запитайте, чи не отримували вони подібних повідомлень від людини, яка просить у вас фінансову допомогу. Шахраї, як правило, одночасно роблять розсилку всім підписникам зламаної сторінки.
Окрім того, Національна поліція закликає захистити свої акаунти від можливого зламу. Це можна зробити так:
- створюйте надійні, складні паролі та не використовуйте один пароль для кількох ресурсів. Пароль має містити не менше 8 символів, літери, цифри та спеціальні символи. За можливості, оновіть паролі до облікових записів та на електронних поштових скриньках;
- вмикайте двофакторну аутентифікацію всюди, де є така можливість: для входу до акаунту, крім логіну та паролю, потрібно буде ввести код-підтвердження, що приходить на телефон, електронну скриньку або у відповідний додаток;
- не переходьте за сумнівними гіперпосиланнями, навіть якщо вони надійшли від друга. Пам’ятайте: якщо його акаунт зламали, зловмисники можуть розсилати посилання, за якими ховається вірус або фішинговий ресурс.
Джерело: poltava.to