Мешканка Закарпаття, яка поширювала російські фейки про «біолабораторії» та «мережі продажу російськомовних дітей», отримала підозру

Жінка розповсюджувала наративи російської пропаганди про нібито наявність в Україні «біолабораторій із виготовлення біологічної зброї» та «мережі продажу російськомовних дітей», що, начебто, і призвело до необхідності розпочати «спеціальну війькову операцію».

Жительці Берегова Закарпатської області повідомлено про підозру у поширенні матеріалів із виправдовуванням, визнанням правомірною та запереченням збройної агресії РФ проти України. Про це повідомляє пресслужба Закарпатської обласної прокуратури, за процесуального керівництва якої жінці оголошено про підозру за ч. 2 ст. 436-2 КК України. 

Прокуратурою встановлено, що підозрювана на своїй сторінці в одній із соціальних мереж поширювала публікації провокативного змісту, здійснюючи психологічний вплив на необмежене коло читачів, йдеться у повідомленні пресслужби. 

Жінка розповсюджувала фейки російської пропаганди про нібито наявність на території нашої держави «біолабораторій із виготовлення біологічної зброї» та «мережі продажу російськомовних дітей», що, начебто, і призвело до необхідності розпочати «спеціальну війькову операцію».  

Жителька Берегова також публікувала відео, у яких українські військові звинувачувалися у «розстрілі мирного населення Маріуполя».. 

Наявність у її постах складу злочину підтверджено висновками судово-лінгвістичної експертизи. 

Досудове розслідування здійснює Управління СБУ в Закарпатській області. Наразі правоохоронці готують матеріали провадження для скерування їх до суду. 

Нагадаємо, у березні у Закарпатській області заблокували телеграм-канал, який лякав терактами учнів шкіл Мукачева.

У середині травня у Києві та області викрили п’ятьох блогерів, які вели проти України інформаційно-підривну діяльність, зокрема працювали на зрив мобілізації, знімаючи про ЗСУ провокативні стрими. Водночас у Харкові затримали жінку, що готувала тези, які використовували в замовних матеріалах центральні телеканали Росії. Зокрема, щодо ракетно-бомбових ударів РФ по критичній інфраструктурі Харкова. Вона готувала «інформаційні довідки», які героїзували окупантів та заперечували їхні воєнні злочини. У подальшому її повідомлення поширювали в російських пропагандистських медіа, серед яких токшоу Скабєєвої та Соловйова.

 

 .

Джерело