У 27 полтавців діагностували СНІД: зростання захворюваності
У 27 людей на Полтавщині діагностували СНІД: які причини зростання захворюваності
На Полтавщині зросла кількість виявлених хворих на ВІЛ/СНІД у порівнянні з показниками минулого року.
Інформацію про статистику захворюваності на СНІД повідомили ЗМІСТу в пресслужбі Полтавської обласної військової адміністрації 23 травня.
За даними фахівців, до причин зростання виявлення ВІЛ-інфекції на Полтавщині належать збільшення проведення тестування на ВІЛ під час військово-лікарських комісій. Також на інфекцію перевіряють людей із груп ризику та вразливих груп населення, зокрема ВПО.
Порівняння захворюваності на ВІЛ/СНІД на Полтавщині
У січні-березні 2024 року зросла кількість нововиявлених інфікованих з вірусом імунодефіциту людини, зокрема й на стадії Синдрому набутого імунодефіциту людини:
за 1 квартал 2023 року ВІЛ виявили у 77 людей, серед них у стадії СНІД – 10 хворих.
за 1 квартал 2024 року ВІЛ зареєстрували у 95 людей, а серед них на стадії СНІД – 27 хворих.
Також зросла смертність пацієнтів з причин, які пов’язані з ВІЛ. За перші три місяці 2023 року померли 11 людей, тоді як цьогоріч зафіксували смерть 15 хворих.
Раніше Міністерство охорони здоров’я повідомляло, що на Полтавщині втричі зріс показник захворюваності на СНІД.
Як змінилися показники захворюваності в Україні
Цьогоріч показник захворюваності на Синдром набутого імунодефіциту людини зріс на Полтавщині та Чернігівщині.
За даними Центру громадського здоров’я, у частині областей України зафіксували зниження захворюваності на СНІД. Зокрема йдеться про Вінницьку, Запорізьку, Київську, Сумську, Черкаську, Закарпатську, Кіровоградську області та Київ.
Проте на Полтавщині показник захворюваності зріс втричі, а на Чернігівщині – ушестеро.
Загалом в Україні за 4 місяці 2024 року виявили 3 тисячі 648 пацієнтів з вірусом імунодефіциту людини та 758 нових хворих на СНІД, що на 5% менше за аналогічний період минулого року.
Цьогоріч за три місяці в Україні зареєстрували 325 смертей від СНІДу. Найвищий рівень смертності зареєстрований на Одещині, Дніпропетровщині та Чернігівщині.
Станом на цей рік, загалом в Україні антиретровірусну терапію отримують 118 тисяч 348 українців, серед них 1 тисяча 947 – діти.